Szymek (13 lat) - Wrocław

Pewnego mroźnego wieczoru zadzwoniła do nas zaprzyjaźniona z Fundacją pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej oraz dogoterapeuta, z informacją, iż jeden z jej Pacjentów ma ciekawe marzenie. Wtedy pierwszy raz usłyszeliśmy o Szymku, trzynastolatku z Wrocławia, który zmaga się z postępującą dystrofią mięśniową.

Nie czekając zbyt długo, skontaktowaliśmy się z Panią Dorotą, mamą Szymka. Dowiedzieliśmy się, iż nasz Mały Marzyciel ma mnóstwo zainteresowań a jednym z najciekawszych są... drapieżne pająki. Już wiedzieliśmy, że to będzie ciekawe spotkanie, tym bardziej, że jedna z naszych Wolontariuszek - Ania, panicznie boi się każdego, choćby bardzo przyjaznego pajączka. Tak - tego za szafą też. Wtedy jeszcze nie wiedziała, co ją czeka...

Po kilku dniach byliśmy gotowi, by odwiedzić Szymka, zaopatrzeni w książki o pajęczakach - również tych drapieżnych, oraz w niespodziankę, która została podarowana przez Przyjaciół Fundacji. Tą niespodzianką był, pieszczotliwie przez nas nazwany "Stefanem"... ptasznik (Hysterocrates gigas) a właściwie jego wylinka, która wyglądała, muszę przyznać, niesamowicie. Od razu było jasne, że to Ania, która tak panicznie boi się pająków, będzie najlepszą kandydatką by wręczyć "Stefana" - przecież wolontariat wyrabia charakter!

W drogę!

Na miejscu przywitał nas Szymek - wspaniały Mały Marzyciel, który od samego początku był bardzo otwarty, prawie od progu wprowadził nas w swój świat pełen zainteresowań. Mieliśmy również ogromną przyjemność poznać Jego uśmiechniętych Rodziców, którzy ugościli nas pysznym ciastem czekoladowym i babeczkami. Nasz Mały Marzyciel był bardzo przejęty naszą wizytą i gdy usłyszał o tym, że przynieśliśmy mu książki o pająkach, widać było błysk w oku. Momentalnie otworzyliśmy prezent i, razem z Nim, zaczęliśmy dokładnie przeglądać książki strona po stronie. Był zachwycony i co chwilę zaskakiwał nas swoją wiedzą na temat pajęczaków, między innymi o wykorzystaniu pajęczych sieci w medycynie! Kiedy obejrzeliśmy wspólnie już wszystkie książki, nastała chwila przedstawienia Szymkowi "Stefana". Ania dzielnie zaprezentowała przezroczysty pojemnik z pająkiem, choć nie zdecydowała się na otwarcie wieka :)

Patrzyliśmy jak Szymkowi oczy się zaświeciły - od razu otworzył przezroczysty pojemnik, który był domkiem dla "ptasznika" i chciał mu się przyjrzeć z bliska. Podczas oględzin "Stefanowi" odpadła jedna noga, co nasz Mały Marzyciel skwitował z uśmiechem na ustach "spokojnie, to się przyklei" :)

Wprowadził nas w swój świat książek przyrodniczych a także odświeżyliśmy sobie wiedzę o najszybszych lokomotywach parowych, które również są Jego pasją, tak samo jak historia starożytna. Obejrzeliśmy bogatą kolekcję kamieni i minerałów, które zdobył na wystawach i targach, w których uwielbia brać udział, lub znalazł nieopodal domu czy też na wycieczkach na które zabrali go rodzice.

Szymek posiada również wiele innych zainteresowań, na przykład zbiera kapsle od piw popularnych i hipsterskich, a także lubi grać w gry komputerowe, szczególnie te grupowe, gdzie może kontaktować się z innymi graczami i, przynajmniej wirtualnie, poznawać nowych kolegów. Posiada też, na spółkę z tatą, duże akwarium, w którym pływają rybki oraz... krewetki:

Po poznaniu naszego Małego Marzyciela, byliśmy gotowi, by poznać Jego marzenie.

Po chwili zastanowienia, zdradził nam, że najbardziej chciałby wyjechać na wycieczkę, ponieważ do tej pory nie mógł wyjeżdżać z rówieśnikami, a Jego największym marzeniem jest obejrzeć z bliska wulkan Wezuwiusz oraz przy okazji zwiedzić Pompeje.

Wierzymy, że z Państwa pomocą, w niedługim czasie uda nam się spełnić marzenie Szymka.

Możecie Państwo przekazać szybką darowiznę korzystając z przycisku poniżej:

KLIKNIJ I POMÓŻ SPEŁNIĆ MARZENIE SZYMKA

Możecie Państwo również dokonać przelewu tradycyjnego, bezpośrednio na konto naszej Fundacji:

Fundacja Przyjaciół Dzieci "Mali Marzyciele"
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

51 1950 0001 2006 0013 5305 0002

Tytułem: Darowizna na spełnienie marzenia Szymka
Konto prowadzone jest w banku Idea Bank SA.
Bezpłatnych wpłat na konto naszej Fundacji można dokonać w każdym oddziale Idea Banku.

Zostaw swój komentarz