Olek (7 lat) - Wąbrzeźno

Olek to uroczy, pełen uśmiechu siedmiolatek, którego życie nie oszczędzało już od chwili narodzin. Połowa serduszka, z którą urodził się nasz mały bohater, bije z nadzieją o zdrowsze jutro. Już w pierwszych dniach życia przeszedł pierwszą z trzech operacji serca. Niestety, po drugiej operacji, kiedy Oluś miał 10 miesięcy, doznał pierwszego udaru mózgu. Tak, pierwszego... Drugi udar mózgu dotknął Olusia w czerwcu 2014 roku, którego następstwem było to, iż nasz Mały Marzyciel zapadł w śpiączkę.

Jego rodzice dzielnie czekali aż się wybudzi.
Te sześć dni oczekiwania było dla nich prawdziwą męczarnią. Nie poddali się wtedy i nie poddają się teraz, wspierając Olusia na każdym kroku. Od pierwszego roku życia Oluś cierpi także na padaczkę lekooporna, codzienne napady nie pozwalają Mu prawidłowo funkcjonować, jednak kiedy tylko dobrze się czuje jest radosny i uśmiechnięty, ma dużo energii i zapału do zabawy oraz psot.
Książeczki, misie, gry pomagają mu w powrocie do zdrowia.

Rehabilitacja to Jego codzienność, to ciężka droga po lepsze jutro, by móc kiedyś postawić samodzielnie malutkie kroczki. Mimo, iż ćwiczenia nie zawsze okazują się proste i przyjemne, Olek nie poddaje się i każdego dnia toczy walkę o swoje życie pokonując chorobę, pokazując, że można uśmiechać się wbrew wszelkim przeciwnością losu...

Bardzo ważną rolę w życiu małego Olka odgrywają jego dwie młodsze siostrzyczki, które wspierają go na każdym kroku, i są dla Niego, jak pisze mama, "wspaniałymi terapeutkami".

Nasz Mały Marzyciel nie potrafi mówić, śpiewać, chodzić ani raczkować, za to jak każde dziecko potrafi obdarzyć drugą osobę szczerym i pełnym miłości uśmiechem. Kiedy czytaliśmy historię małego Olka, niejednemu z nas łzy stanęły w oczach widząc, jak wiele przeszedł i jak dzielnie radzi sobie z przeciwnościami.
W zgłoszeniu można było wyczuć ogromną miłość rodziców do Olka, ich troskę i poświęcenie.
Obok tej historii nie mogliśmy przejść obojętnie dlatego jednogłośnie postanowiliśmy spełnić marzenia Olusia by "otrzymać dużo misów, zabawek, gier i książeczek".

Spełniliśmy marzenie Olusia!

Kolejne marzenie spełnione! Kolejny Marzyciel szczęśliwy i uśmiechnięty! Oluś otrzymał upragnioną górę pluszaków-przytulaków, zabawek sensorycznych i książeczek. Historia Olusia poruszyła nie tylko serca naszych Wolontariuszy i Darczyńców, ale także rówieśników Olka - Hanię i Wojtusia, który własnoręcznie wykonali specjalnie dla Niego rysunki :)
Tak mama Olusia opisała Jego wrażenia ze spełnienia marzenia:
"Wczoraj, 16 listopada, Fundacja Mali Marzyciele oraz Darczyńcy współpracujący z Fundacją spełnili moje marzenie ! Dostałem ogroooomną paczkę pełną pluszowych misiów i zabawek. Razem z siostrami rozpakowywałem z wielkim przejęciem i radością. Najlepiej będzie jak sami zobaczycie to co udało się mamie uwiecznić na zdjęciach.
A więc oglądajcie.
PS kąpiel w misiach baaaaardzo milusia :) polecam"
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym spełnienie tego marzenia stało się możliwe!

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ BY SPEŁNIĆ MARZENIA INNYCH DZIECI

Możecie Państwo przekazać szybką darowiznę korzystając z przycisku poniżej:

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ BY SPEŁNIĆ MARZENIA INNYCH DZIECI

Darowiznę na rzecz naszej Fundacji można odliczyć od podatku (czytaj więcej)
Jeśli chcielibyście Państwo otrzymać pisemne podziękowania za przekazanie darowizny, prosimy o kontakt.

Możecie Państwo również dokonać przelewu tradycyjnego, bezpośrednio na konto naszej Fundacji:

Fundacja Przyjaciół Dzieci "Mali Marzyciele"
ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław
51 1950 0001 2006 0013 5305 0002
Tytułem: Darowizna na cele statutowe Fundacji
Darowiznę na rzecz naszej Fundacji można odliczyć od podatku (czytaj więcej)
Jeśli chcielibyście Państwo otrzymać pisemne podziękowania za przekazanie darowizny, prosimy o kontakt.

Odliczenie darowizny od podatku

Prowadzimy działalność pożytku publicznego, więc przekazane darowizny można odliczyć od podatku.
Osoby fizyczne mogą odliczyć darowizny w wysokości do 6% podstawy opodatkowania, natomiast firmy do 10% podstawy opodatkowania.

Zostaw swój komentarz