Ola (14 lat) - Kalisz

Ola walkę z chorobą rozpoczęła już w maju 2010 roku, kiedy to zdiagnozowano u niej białaczkę limfoblastyczną. W 2011 Ola wygrała pierwszą bitwę – remisją choroby. Dwa lata nauczania indywidualnego i braku kontaktów z rówieśnikami sprawiły, że gdy wróciła do szkoły chciała czerpać z życia jak najwięcej. Drużyna harcerska, nauka gry na gitarze, rozpoczęcie nauki hiszpańskiego, zawody oraz częste wycieczki górskie to tylko nieliczne pomysły Oli na ciekawe i pełne wrażeń życie :) Naszej Małej Marzycielce wciąż było mało, dlatego samorząd klasowy i wolontariat stały nieodłączną częścią jej życia. Dzięki świetnym wynikom w nauce i swojej wytrwałości Ola została stypendystką Fundacji Jana Pawła II.

Niestety w grudniu 2016 roku, jak grom z jasnego nieba, choroba wróciła. Tym razem leczenie było o wiele trudniejsze i bardziej inwazyjne. Uczulenie na leki cytostatyczne, spowodowało podjęcie decyzji o transplantacji szpiku. Poszukiwania nie należały do najłatwiejszych aczkolwiek i tym razem się udało znajdując dawcę niespokrewnionego, ze 100% zgodnością genetyczną. Cztery miesiące temu odbył się przeszczep i pomimo wielu kłód, które życie rzuca na drodze Oli, Ona nie poddaje się, a raczej za każdym razem jest jeszcze silniejsza. Każda wizyta w szpitalu to dodatkowy stres, kolejne wyzwanie, z którym Nasza Mała Wojowniczka radzi sobie doskonale!

Ola nie tylko dzielnie walczy ze swoją chorobą, ale także z chorobami innych dzieci rozpalając w nich płomień nadziei i dając siłę do walki. Podczas pobytu na onkologii zaangażowała się w pomoc charytatywną dzieciom z Kazachstanu, a w czasie, gdy przechodziła chemioterapię napisała finałową pracę olimpiady polonistycznej i została laureatką! W szpitalnych salach, gdzie pojawia się Ola, nie ma miejsca na nudę czy smutek. Zaraża nie tylko radością i pozytywnym nastawieniem, ale również wykazuje ogromne zdolności organizacyjne znajdując gry i zabawy dla innych dzieci.

Mama Oli napisała do nas z dumą:

  Ola to urodzony społecznik z ogromną wrażliwością i empatią. Dla siebie tylko to, co konieczne, dla innych wszystko. Ola ma starszego brata, który jest dla niej autorytetem. Bardzo się kochają i wspierają. Teraz, gdy wyjechał na studia, bardzo za sobą tęsknią. Cieszę się, że mam takie dzieci i przykro mi, że musiały przejść przez piekło, jakim jest dla całej rodziny choroba nowotworowa.  

Swoją przyszłość Ola wiąże z medycyną lub psychologią a także pracą z dziećmi, co po raz kolejny pokazuje, jak wielkie ma serce na potrzeby innych. Poznając historię Oli stała się ona naszą Małą Bohaterką, pomimo piekła, jakie musiała przejść, pomimo cierpienia i wielu nocy spędzonych z dala od domu na szpitalnym łóżku, nie poddaje się i zawsze niesie ze sobą radość!

Marzeniem Oli jest przenośny komputer, który pomoże jej w samorealizacji, ułatwi kontakt z rówieśnikami i z bratem, oraz będzie przydatny przy wspieraniu różnych akcji charytatywnych.

Jednakże to będzie dla niej niespodzianka, bo gdy jej mama zaproponowała Oli, że zgłosi Ją do naszej Fundacji, Ola powiedziała: "nie zgłaszaj mnie mamo, na pewno są inne dzieci, które bardziej potrzebują ich pomocy". Taka jest Ola! Ale my jej chcemy udowodnić, że to własnie Ona zasługuje na naszą pomoc! Już dziś przekaż darowiznę i razem z nami spełnij marzenie Oli!

Udało się!!!
Spełniliśmy marzenie Oli - urodzonego społecznika z ogromną wrażliwością i empatią!
Ola marzyła o laptopie, służącym do nauki (Ola, z powodu choroby, uczy się w domu), kontaktu z nauczycielami i przyjaciółmi. Udało nam się spełnić Jej marzenie 3 dni przed Nowym Rokiem :)
Czekał na Nią dodatkowy prezent - kwiatki z włóczki, własnoręcznie wykonane przez Jej koleżanki i kolegów ze szkoły a także filmik z życzeniami uśmiechu, radości i zdrowia, nagrany przez Jej klasę, który oczywiście obejrzała na swoim nowym laptopie!
Dziękujemy Oli i Jej Rodzicom za miło spędzony wieczór a Oli życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, uśmiechu, radości i pamiętaj - warto spełniać marzenia !

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ BY SPEŁNIĆ MARZENIA INNYCH DZIECI

Możecie Państwo przekazać szybką darowiznę korzystając z przycisku poniżej:

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ BY SPEŁNIĆ MARZENIA INNYCH DZIECI

Darowiznę na rzecz naszej Fundacji można odliczyć od podatku (czytaj więcej)
Jeśli chcielibyście Państwo otrzymać pisemne podziękowania za przekazanie darowizny, prosimy o kontakt.

Możecie Państwo również dokonać przelewu tradycyjnego, bezpośrednio na konto naszej Fundacji:

Fundacja Przyjaciół Dzieci "Mali Marzyciele"
ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław
51 1950 0001 2006 0013 5305 0002
Tytułem: Darowizna na cele statutowe Fundacji
Darowiznę na rzecz naszej Fundacji można odliczyć od podatku (czytaj więcej)
Jeśli chcielibyście Państwo otrzymać pisemne podziękowania za przekazanie darowizny, prosimy o kontakt.

Odliczenie darowizny od podatku

Prowadzimy działalność pożytku publicznego, więc przekazane darowizny można odliczyć od podatku.
Osoby fizyczne mogą odliczyć darowizny w wysokości do 6% podstawy opodatkowania, natomiast firmy do 10% podstawy opodatkowania.

Zostaw swój komentarz