Kasper (9 lat) - Bolesławiec

Kasper jest radosnym chłopcem, chociaż od urodzenia musiał mierzyć się z problemami zdrowotnymi. Urodził się jako wcześniak z problemami oddechowymi i pierwsze dwa tygodnie życia spędził w inkubatorze pod respiratorem. Choć rokowania były niewielkie, wyzdrowiał i pozornie rozwijał się jak inne dzieci. Problem pojawił się, gdy Kasper miał prawie cztery lata. Zaczął mieć kłopoty z mową i sprawiał wrażenie bardzo nieuważnego słuchacza. Został u niego zdiagnozowany głęboki niedosłuch obuuszny, tak głęboki, że od razu zdecydowano o wszczepieniu implantu ślimakowego. Operacja udała się! Wszyscy byli szczęśliwi - a on chyba najbardziej - znalazł się przecież w nieznanym sobie świecie dźwięków. Oczywiście długiej rehabilitacji i ogromu pracy wymagało to, by nadrobił stracony czas i dogonił rówieśników pod względem rozwoju w wielu dziedzinach.

Niestety, kiedy kończył trzecią klasę, przyszło najgorsze... To, z czym musi mierzyć się teraz - zdiagnozowano u Kasperka białaczkę limfoblastyczną. Od końca maja leczony jest we wrocławskiej Klinice "Przylądek Nadziei". I - jak każe jej nazwa - ma nadzieję na pokonanie tej choroby. Tak, jak mają ją wszyscy wokół niego - rodzice, dziadkowie, siostra i reszta rodziny. Przechodzi kolejne etapy chemioterapii i choć jest mu ciężko, nie poddaje się. Nadal jest pogodny, choć rozumie trudności z jakimi musi sie spotykać.

Myśli o tym, co będzie robił w przyszłości. A planów ma wiele. Zawsze interesował się samochodami i chciał nimi jeżdzić. Zebrał wiele modeli w swojej kolekcji i zdobył mnóstwo wiadomości z zakresu motoryzacji. Jednym z jego marzeń jest zbudowanie ciężarówki, z klocków LEGO Technic. Klocki LEGO to jego pasja, już od najmłodszych lat doskonale i bez trudności składał te zestawy, które nawet znacząco wykraczały poza jego poziom wiekowy.

Babcia naszego Małego Marzyciela zdradziła nam, że największą radość przyniosłyby Kasprowi klocki LEGO Mercedes-Benz Arocs 3245. My staramy się utrzymać to w ścisłej tajemnicy, by dla Kaspra była to wielka niespodzianka! :)

Udało się!!!
W niedzielę, wieczorową porą, kiedy w długie zimowe dni każdy marzy o gorącej czekoladzie w zaciszu domowego ogniska, udaliśmy się do Wrocławskiej Kliniki - Przylądek Nadziei, gdzie udało nam się zaskoczyć Kaspra, który nie spodziewał się, że właśnie spełnimy Jego marzenie :) Bardzo zależało nam na czasie, ponieważ wiedzieliśmy, że następnego dnia, w poniedziałek, Kasper rozpoczyna kolejną chemioterapię i spełnienie marzenia na pewno pomoże mu w dzielnym jej przejściu!
Kiedy nadeszła wcześniej umówiona pora, babcia nic nie podejrzewającego Kaspra, sprowadziła Go na parter Przylądka Nadziei. Początkowo Kasper nie wiedział, co się właśnie dzieje, był zaskoczony i trochę nieśmiały, jednakże po chwili Jego uwagę przykuła wielka czerwona paczka, której zawartości Mały Marzyciel nawet się jeszcze nie domyślał.
My dobrze wiedzieliśmy czym Kasper się interesuje i wspólnymi siłami, wraz z wrocławską firmą Tax4Business, udało nam się spełnić Jego marzenie o ciężarówce LEGO Mercedes-Benz Arocs 3245!
Nie przeciągając dłużej niepewności i zainteresowania zawartością tajemniczego pudełka, szybko powiedzieliśmy Kasprowi, jaki jest cel naszej niespodziewanej wizyty i wręczyliśmy Mu wymarzone klocki Lego Technic. Nasz Podopieczny dobrze wiedział, co wybrać – wreszcie było to jego marzenie. Od kilku dni w Fundacji zacieraliśmy ręce aby chociaż przez moment móc "dobrać się" ukradkiem do tych klocków i "troszeczkę je poskładać" :) Wytrzymaliśmy jednak i kompletny zestaw dołączył do kolekcji naszego Małego Marzyciela.
Kasper okazał się świetnym fachowcem od klocków LEGO i skomplikowanych schematów. Bardzo sprawnie zabrał się za składanie ogromnego modelu ciężarówki. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem jego szybkości działania i wiedzy w tej dziedzinie. Nam samo przygotowanie elementów pewnie zajęło by więcej czasu. Wystarczyło na moment spuścić Kaspra ze wzroku aby gotowe były już elementy wału czy bloku silnika z korbowodem :)
Kasper był przeszczęśliwy i przez chwilę nie myślał o niczym innym, jak o tym, że spełniło się Jego marzenie. Nie było dla niego istotne to, gdzie się znajdujemy, co go czeka następnego dnia... Zatracił się w swojej pasji!

To marzenie zostało zaadoptowane przez wrocławską firmę Tax4Business, która zajmuje się kompleksową obsługą księgową małych i dużych firm, a jej Prezes, Pan Paweł, towarzyszył nam tego wspaniałego dnia, podczas spełniania marzenia Kaspra. Dziękujemy!

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ BY SPEŁNIĆ MARZENIA INNYCH DZIECI

Możecie Państwo przekazać szybką darowiznę korzystając z przycisku poniżej:

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ BY SPEŁNIĆ MARZENIA INNYCH DZIECI

Darowiznę na rzecz naszej Fundacji można odliczyć od podatku (czytaj więcej)
Jeśli chcielibyście Państwo otrzymać pisemne podziękowania za przekazanie darowizny, prosimy o kontakt.

Możecie Państwo również dokonać przelewu tradycyjnego, bezpośrednio na konto naszej Fundacji:

Fundacja Przyjaciół Dzieci "Mali Marzyciele"
ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław
51 1950 0001 2006 0013 5305 0002
Tytułem: Darowizna na cele statutowe Fundacji
Darowiznę na rzecz naszej Fundacji można odliczyć od podatku (czytaj więcej)
Jeśli chcielibyście Państwo otrzymać pisemne podziękowania za przekazanie darowizny, prosimy o kontakt.

Odliczenie darowizny od podatku

Prowadzimy działalność pożytku publicznego, więc przekazane darowizny można odliczyć od podatku.
Osoby fizyczne mogą odliczyć darowizny w wysokości do 6% podstawy opodatkowania, natomiast firmy do 10% podstawy opodatkowania.

Zostaw swój komentarz