Artur (6,5 lat) - Kluczbork

Od 28.09.2017r. przebywam w Klinice "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu. Dzień później, po szeregu badań, po godzinie 15.00 moi rodzice usłyszeli wyrok "Państwa dziecko ma ostrą białaczkę limfoblastyczną ALL"...
Razem z moimi Rodzicami, mieliśmy wrażenie, że świat nam wszystkim się zawalił i te napływające do głowy myśli "jak to się stało"...
Jestem pogodnym, życzliwym i grzecznym chłopcem. Dlaczego dotknęła mnie taka straszna choroba?
Od samego początku poddawany jestem agresywnej chemii. Zakwalifikowano mnie do najwyższego stopnia ryzyka. Po czterech miesiącach leczenia, wiemy już, że będzie konieczny przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Przede mną kolejne bloki chemii, które przechodzę dosyć ciężko. Przeszczep to czas bardzo długiej izolacji, po przeszczepie też będzie ciężko. Chciałbym utrzymywać kontakt z rówieśnikami, starszym bratem, babcią i Tatusiem.
Moim marzeniem jest tablet, z dużą ilością pamięci, bym mógł oglądać filmy ale też wracać pamięcią do miejsc naszych wspólnych wycieczek, które odbyliśmy z Rodzicami: gór, zamków, kopalnii... Jeśli moje marzenie się spełni, będę mógł w szpitalu korzystać z Internetu, oglądać bajki i przeglądać zdjęcia z naszych rodzinnych wyjazdów, podróży. Lubię też składać klocki LEGO. Jeszcze w ubiegłym roku jeździłem na rowerze (w sierpniu 2017r. pokonywałem trasy 20 - 25 km), teraz przez najbliższe miesiące będę mógł tylko wspominać wycieczki z Rodzicami...
Podoba mi się rozwiązywanie łamigłówek i bardzo lubię gry planszowe. Uwielbiam też czyta książki z serii "Nela mała podróżniczka".
Kiedy już wyjdę ze szpitala i będę mógł znowu podróżować, będę tabletem robił zdjęcia, nagrywał filmy ale też przede wszystkim wyznaczał trasy i analizował mapy! Czasami pogram też w gry wyścigowe :)

Udało się!!!
"Wielkie rzeczy, mają zazwyczaj małe początki" takimi słowami umieszczonymi na ręcznie robionej laurce podziękował nam nasz Mały Marzyciel. W czwartkowe popołudnie postanowiliśmy zaskoczyć Artura w szpitalu, by spełnić Jego marzenie.
Arturek to cudowny chłopczyk, skromy i bardzo doświadczony przez życie , który marzył o tablecie, aby móc oglądać filmy, kontaktować się z rówieśnikami czy rodziną, ale też wracać pamięcią do miejsc wycieczek, które odbywał z rodzicami oraz bratem.
Wchodząc do sali, widzieliśmy zdziwioną minę chłopca. Jak w późniejszej rozmowie przyznał, nie spodziewał się, że spełnimy jego marzenie, a na pewno, że tak szybko. Radości nie było końca, sprzęt został dokładnie obejrzany i z pomocą naszego Wolontariusza profesjonalnie uruchomiony, po czym nasz Marzyciel jak zahipnotyzowany zagłębił się w wirtualnym świecie. Słuchał muzyki, połączył się z Internetem udostępnionym dzieciom przez Szpital, oglądał zdjęcia. Był bardzo szczęśliwy!
To marzenie spełniliśmy dzięki Wam - dziękujemy!

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ BY SPEŁNIĆ MARZENIA INNYCH DZIECI

Możecie Państwo przekazać szybką darowiznę korzystając z przycisku poniżej:

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ BY SPEŁNIĆ MARZENIA INNYCH DZIECI

Darowiznę na rzecz naszej Fundacji można odliczyć od podatku (czytaj więcej)
Jeśli chcielibyście Państwo otrzymać pisemne podziękowania za przekazanie darowizny, prosimy o kontakt.

Możecie Państwo również dokonać przelewu tradycyjnego, bezpośrednio na konto naszej Fundacji:

Fundacja Przyjaciół Dzieci "Mali Marzyciele"
ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław
51 1950 0001 2006 0013 5305 0002
Tytułem: Darowizna na cele statutowe Fundacji
Darowiznę na rzecz naszej Fundacji można odliczyć od podatku (czytaj więcej)
Jeśli chcielibyście Państwo otrzymać pisemne podziękowania za przekazanie darowizny, prosimy o kontakt.

Odliczenie darowizny od podatku

Prowadzimy działalność pożytku publicznego, więc przekazane darowizny można odliczyć od podatku.
Osoby fizyczne mogą odliczyć darowizny w wysokości do 6% podstawy opodatkowania, natomiast firmy do 10% podstawy opodatkowania.

Zostaw swój komentarz